Прізвище, ім'я, по батькові:  Головко Микола Леонтійович

Посада: завідувач кафедри освіти дорослих Навчально-наукового інституту неперервної освіти Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова

Науковий ступінь, вчене звання: доктор історичних наук, професор,заслужений діяч науки та техніки України

Освіта:  історичний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. О. М. Горького;
з 1983 до 1986 рр. навчався на денній формі аспірантури Київського педагогічного інституту імені Горького ,  захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Відбудова і розвиток системи вищої та середньої педагогічної освіти Української РСР (1943-1950 рр.)” за спеціальністю 07.00.02 – історія СРСР, вчене звання доцента присвоєно по кафедрі політичної історії в жовтні 1991 року;
у 2005 році як докторант Інституту історії України НАН України захистив докторську дисертацію на тему: ”Суспільно-політичні організації та рухи України в період Другої світової війни. 1939-1945 рр.” по спеціальності 07.00.01 – ”Історія України”;
у 2005 році, відповідно до рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, присвоєно вчене звання професора по кафедрі історії України.

Спеціаліст у галузі вітчизняної та всесвітньої історії, зокрема мілітарних макротрансформацій в міждержавних відносинах ,   аналізу методології , теорії й практики європейського громадсько-політичного простору, стратифікації, змісту цивілізаційного громадянського суспільства, практики прогнозування соціального державного й поза державного  бюджетування .
Навчання за кордоном:
підвищення кваліфікації з проблем організації професійного навчання працюючих ( Ізраїль, Тель-Авів, Коледж праці);
стажування з проблем розвитку громадянського суспільства та демократії (Данія, Копенгаген, школа Міжнародної організації праці);
підвищення кваліфікації у справі використання технологій навчання магістрів з державного управління ( Італія, Турін, школа Міжнародної організації праці).

Досвід роботи: трудову діяльність розпочав у 1969 р. автослюсарем, потім шофером Київського автотранспортного підприємства 09667. Водій I класу;
з жовтня 1970р. до жовтня 1972 р. - строкова служба в Групі радянських військ у Німеччині, старший сержант, заступник командира взводу;
під час навчання в інституті працював комісаром студентського будівельного загону на Байкало-Амурській магістралі, обирався заступником секретаря комітету комсомолу інституту, головою профкому студентів;
з 1986 по 1993 роки працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри, заступником декана, деканом історичного факультету Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова;
працював ректором Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України з дня її заснування в 1993 році й до серпня 2012 року (18 років);
           З 2012 до 2016 року працював професором кафедри зовнішньої політики  та дипломатії Дипломатичної академії України  Міністерства закордонних справ України , де читав слухачам перепідготовки спеціалізації’’Національна безпека України’’спецкурс’’Національні трансформації в світовому цивілізаційному процесі’’. В 2016 році працював директором Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин і лінгвістики імені Аверроеса Міжрегіональної академії управління персоналом, завідувачем кафедри  міжнародних відносин і міжнародної інформації ( на умовах контракту).

Наукові праці та публікації: у науковому доробку - 3 особисті монографії, 7 колективних монографій, 72 статті у фахових періодичних виданнях. Разом опублікована 83 наукові праці загальним обсягом понад 92 друкованих аркуші.
Серед них книги: ”Зайнятість населення України: соціально-економічні, правові аспекти”, ”Профспілки України у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.”, ” Громадські організації та рухи України в роки Другої світової війни: вітчизняна і зарубіжна історіографія”, ”Суспільно-політичні організації та рухи України в період Другої світової війни 1939-1945 рр.”,” Перша та друга світові війни в історії людства”,” Україна в системі змін парадигми світопорядку XX-XXI століть”, статті: ”Зарубіжна історіографія про національні світоглядні трансформації в контексті Другої світової війни”,” Соціальна корпоративність як сутнісний фактор еволюції громадянського суспільства України в контексті світового цивілізаційного розвитку” та ін.

Членство у Спеціалізованих вчених радах:
Був членом 2 спеціалізованих вчених рад Дипломатичної Академії України при Міністерстві закордонних справ України для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальністю : 1) 07.00.02 – всесвітня історія; 2) кандидата політичних наук за спеціальністю 07.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку.

Захоплення: літом – спінінгова риболовля, зимою – гірські лижі, завжди – боротьба САМБО.